HABER DETAYI

14 Mayıs 2021 01:15

Malatya’da Düğün Yasağı Ne Zaman Kalkacak?

Malatya’da Düğün Yasağı Ne Zaman Kalkacak?

Kovid -19 tedbirleri kapsamında alınan karar gereği kapatılan düğün salonları ne zaman açılacak.

Bakanlar Kurulu Kararı ile faaliyetlerine ara verilen düğün salonları ve düğün hazırlığı yapan birçok çift alınacak yeni kararları merakla bekliyor.

Bilindiği üzere Bakanlar Kurulu Kararı ile 30 Nisan ile 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında alınan tam kapanma kararı gereği birçok sektörde olduğu gibi düğün salonlarını da olumsuz yönde etkilemiş olup, sektör temsilcileri ve evlilik hazırlığı yapan birçok çiftin gözü kulağı 17 Mayıs Pazartesi günü yapılacak Bakanlar Kurulunda.

Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA; 17 Mayıs Pazartesi’den sonra kademeli olarak normalleşmeye gidileceği yönündeki açıklaması ile Düğün Salonu temsilcileri Haziran başından itibaren düğün sektörünün pandemi kurallarına uygun bir şekilde hizmet vermeyi beklediklerini ve Bakanlar Kurulunda alınacak karara göre hareket edeceklerini ifade ettiler.
Malatya düğün salonu temsilcileri; Kovid-19’un en çok düğün sektörünü maddi olarak zora soktuğunu eğer bu yaz yaz döneminde de kapalı olması durumunda bir firmanın kapacağını söylediler.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.